Pierwsza tura podpisywania umów na dofinansowanie przewozów ...

Pierwsza tura ubiegania się o dofinansowanie przewozów wramach „Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych„ (FRPA) na 2019 r. właściwie za nami. Z zadeklarowanych przez rząd w tym roku 300 mln wśród JST rozdysponowano zaledwie ok. 18 mln zł.

Oto jak wyglądała sytuacja z podpisywaniem umów w ostatnich dniach sierpnia:

 

Województwo małopolskie

 

27 sierpnia Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podpisał umowy z 15 samorządami, na mocy których ma powstać 38 liniiz tym, że nie wszystkie ruszą zgodnie z zapowiedziami we wrześniu, bo niektóre samorządy dopiero biorą się za organizowanie przewozów na nowych trasach. 

Do rozdysponowania było 16 mln zł, ale okazało się, że zapotrzebowanie oscylowało w granicach 1 mln zł. 

 

Dofinansowaniem objętych zostanie łącznie 38 linii komunikacyjnych na długości ponad 1832 kilometrów. Wnioski z przyznaną dotacją obejmują w sumie 1 mln wozokilometrów. Łączna kwota dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie małopolskim wyniesie ogółem 1 019 884,64 złotych. 

 

Lista samorządów, które otrzymają dotację: Gmina Bukowina Tatrzańska (9), Gmina Dębno (4), Gmina Kalwaria Zebrzydowska (4), Gmina Poronin (4), Starostwo Powiatowe w Nowym Targu (3), Gmina Zakliczyn (3), Gmina Jerzmanowice-Przeginia (2), Gmina Myślenice (2), Gmina Sułoszowa (2), Gmina Jodłownik (1), Gmina Raciechowice (1), Gmina Wieprz (1), Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej (1), Gmina Skawina (1).

 

Województwo uruchomi 9 międzypowiatowych linii autobusowych.

 

Równocześnie zostały odrzucone wnioski o dotacje wystosowane przez 15 samorządów, które nie spełniały ustawowych kryteriów.

 

 

Województwo świętokrzyskie

 

27 sierpnia Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała umowy z samorządami w ramach „FRPA”. Dofinansowanie otrzymało 20 gmin i 5 powiatów na utworzenie 78 nowych połączeń. Do rozdania było 600 tysięcy złotych. Z powiatu skarżyskiego wniosek składała i dostała pieniądze tylko gmina Skarżysko-Kościelne, która utworzy dwie linie. Z powiatu buskiego dofinansowanie dostały gminy Busko-Zdrój i Gnojno na uruchomienie trzech nowych linii. Z powiatu starachowickiego dofinansowanie dostały dwie gminy  Brody i Mirzec.

 

Województwo warmińsko-mazurskie

 

Trzydzieści pięć nowych linii autobusowych zostanie uruchomionych na Warmii i Mazurach. O dopłatę z „FRPA” wnioskowało dziewięć gmin, ich przedstawiciele podpisali w Urzędzie Wojewódzkim umowy. Nowe linie autobusowe to łącznie ponad 1200 kilometrów skomunikowanych wsi i miasteczek na Warmii i Mazurach. Dofinansowanie z budżetu wynosi prawie 300 tysięcy złotych, a o kolejne fundusze będzie można wnioskować w przyszłym roku.

 

Nowe połączenia autobusowe powstaną w gminach: Jedwabno, Lidzbark, Giżycko, Dywity, Stawiguda, a także w powiatach: nidzickim, olsztyńskim, kętrzyńskim i elbląskim. Najwięcej – 12 – w powiecie kętrzyńskim.

 

 

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem