Samorządy, które również skorzystały z dofinansowania „FRPA”

Wojewodztwa, które również w pierwszej turze skorzystały z dofinansowania przewozów autobusowych, to: 

 

Województwo dolnośląskie

27 sierpnia Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak w imieniu rządu podpisał z przedstawicielami samorządów 14 umów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2019 r. Dzięki tym porozumieniom na Dolnym Śląsku powstaną jeszcze w tym roku 82 nowe linie autobusowe. Łączny koszt dopłaty z budżetu państwa to kwota ponad 857 tys. zł.

Najwięcej, bo 25 nowych linii autobusowych otworzy powiat bolesławiecki, który otrzyma na ten cel dofinansowanie w kwocie ponad 295 tys. zł. Niewiele mniej, bo 24 nowe linie uruchomi powiat kłodzki, który otrzyma ponad 207 tys. zł dotacji na połączenia autobusowe. Umowy podpisały też powiaty: oławski, polkowicki, górowski, lwówecki oraz 8 gmin: Wiązów, Wińsko, Kostomłoty, Złotoryja, Dobroszyce, Wądroże Wielkie, Kąty Wrocławskie, Środa Śląska.

Województwo kujawsko-pomorskie

27 sierpnia Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał z samorządowcami pierwsze umowy o dopłaty na przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. 10 Organizatorów publicznego transportu zbiorowego otrzyma w sumie  prawie 167 tys. zł wsparcia z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Nowe połączenia autobusowe pojawią się w powiatach rypińskim i świeckim. Organizatorzy, którzy otrzymali dofinansowanie: Powiat Sępoleński(15 linii),Powiat Lipnowski (4), Powiat Rypiński (7) Powiat Tucholski (3), Gmina Mogilno (4), Powiat Mogileński (3), Powiat Świecki(1), Gmina Sicienko (1), Gmina Łubianka (2), Gmina Gostycyn (1).

 

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem