Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych - Dopłaty do kolejnych linii komunikacyjnych

Następni Organizatorzy korzystają z dofinansowania przewozów autobusowych:

Województwo śląskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie

 

Województwo wielkopolskie

29 sierpnia pierwsze umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej ze środków funduszu rozwoju podpisał wojewoda Zbigniew Hoffmann wspólnie

z samorządowcami. Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęło w sumie 16 wniosków. Program pozwoli na odtworzenie 101 linii autobusowych w Wielkopolsce. Z dofinansowania skorzysta 13 samorządów: Chodów, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Łubowo, powiat kolski, koniński, turecki, słupecki, Powidz, Rychwał, Ślesin, Żelazków, Witkowo.

Województwo zachodniopomorskie

28 sierpnia w Koszalinie wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy z trzema gminami i dwoma powiatami na dofinansowanie nowych połączeń w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Tym razem umowa dotyczy gmin: Pełczyce, Ustronie Morskie, Szczecinek oraz dwóch powiatów: drawskiego i szczecineckiego. Podpisane umowy na dofinansowanie w wysokości 256 853 pozwolą przywrócić zlikwidowane wcześniej połączenia autobusowe o łącznej długości 3100 km.Od 1 będzie również uruchomionych 26 linii.

Województwo śląskie

2 września na terenie zajezdni PKS w Bielsku-Białej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał pierwsze w województwie umowy na dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu w powiecie bielskim Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny uruchomił 15 nowych linii komunikacyjnych. 

W całym województwie wnioski złożyło 12 organizatorów, w tym 7 gmin, 3 powiaty i 2 związki jednostek samorządu terytorialnego na łączną kwotę dopłaty około 820 tys. zł. Gminy, które złożyły wnioski to: Krzepice, Miedźno, Popów, Skoczów, Olsztyn, Wręczyca Wielka na oraz  Przystajń. Miedźno oraz Skoczów wnioskowały o dwa połączenia, a pozostałe gminy o jedno. Oprócz tego aplikowały 4 powiaty cieszyński, kłobucki, myszkowski oraz Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju i Beskidzki Związek Komunikacyjny. Ostateczna kwota dopłaty to blisko 778 tys. zł na obsługę 35 nowych linii na terenie województwa. Łączna długość linii komunikacyjnych, którą operatorzy przejadą w ciągu 4 najbliższych miesięcy (do końca roku) to 896,57 km.

 

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem