Tworzenie korytarzy życia i jazda na suwak

W związku z nowelizacją ustawy - Prawo o ruchu drogowym, opublikowaną w Dzienniku Ustaw 14 listopada 2019 r. (poz. 2202) wreszcie zostają wprowadzone przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Przepisy ustawy wprowadzają jednoznaczne zasady zachowania kierowców w dwóch istotnych dla bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego sytuacjach: gdy zachodzi potrzeba umożliwienia służbom ratowniczym szybkiego dotarcia na miejsce zdarzenia drogowego, a także gdy występuje zwężenie drogi ograniczające liczbę dostępnych pasów.

 

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem