Podwyższony limit pasażerów w transporcie publicznym

Rząd zaprezentował III etap odmrażania gospodarki w czasie pandemii koronawirusa. Zmiany obejmą też limity w komunikacji publicznej.

 

Do tej pory było to co drugie miejsce siedzące. Teraz będzie to 30% miejsc siedzących i stojących – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Co ważne, zarządzający przewozami, jak wynika z zaprezentowanych informacji, będą mogli też zdecydować o utrzymaniu dotychczasowej zasady, bo może się zdarzyć, że wystąpi sytuacja, że w pojazdach, gdzie liczba miejsc stojących jest ograniczona, limit odnoszący się wyłącznie do połowy miejsc siedzących może być korzystniejszy. 

Ile wobec tego osób wejdzie na pokład? Tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących (tak jak obecnie) lub tyle, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Zmiany mają wejść w życie od 18 maja.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem