Jest projekt zmian w taryfikatorze mandatów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt zmian w taryfikatorze mandatów. W spisie pojawiło się nowe wykroczenie dla przewoźników, które bezpośrednio związane jest z epidemią.

 

 

Zgodnie z propozycją naruszenie przez przewoźnika obowiązku utrzymania środka transportu we właściwym stanie sanitarnym będzie karane mandatem w wysokości 100 zł. 

Na mandat związany z naruszeniem zasad o właściwym stanie sanitarnym pojazdu będą narażone osoby świadczące usługi transportu osób, czyli kierowcy autobusów, busów, taksówkarze, a także kierowcy pracujący za pośrednictwem platform do kontaktu z klientami.

Zmiany w taryfikatorze mandatów wejdą w życie 14 dni po ogłoszeniu nowelizacji rozporządzenia.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem