Nowe rozporządzenie w sprawie obowiązku zasłaniania ust i nosa

W piątek 7 sierpnia br. w Dzienniku Ustaw pojawiło się rządowe rozporządzenie w sprawie „Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

 

 

 

Czytamy w nim, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny.

 

Początkowo planowano wprowadzić przepis, który zakłada, że od 1 września 2020 r. osoba, która nie może nosić maseczki, powinna przedstawić lekarskie zaświadczenia potwierdzające zdrowotne przeciwwskazania.

 

Nowe rozporządzenie opisuje dokładnie, kto jest zwolniony z nakazu noszenia maseczki już od soboty. Chodzi m.in. o osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem