Obostrzenia w powiatach z największym przyrostem Covid-19

Regionalne obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń COVID-19 (strefa czerwona i strefa żółta) dla wybranych powiatów obejmują również transport zbiorowy.

 

 

 

Obecnie pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:

a) 100% liczby miejsc siedzących albo

b) 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych.

Dodatkowo jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

W PRZYPADKU STREFY CZERWONEJ OBOWIĄZUJE:

50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego.

 

STRAFA ŻÓŁTA – PRZEPISY POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem