POMOC DLA PRZEWOŹNIKÓW I OPERATORÓW REGULARNYCH LINII KOMUNIKACYJNYCH

Szanowni Państwo - Przewoźnicy!

w zwiazku z ustawą z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 159 oraz poz. 1192) informujemy, że

wreszcie po uzgodnieniach i opiniach prawnych Urzędy Marszałkowskie przygotowały w skali kraju wspólny wniosek o wypłatę wsparcia finansowego dla przewoźników i operatorów wykonujących regularne przewozy osób .

Przypominamy, że od dnia wejścia w/w ustawy oczekiwalismy na uzgodnienie KE.
Niestety dopiero po upływie kilku miesięcy w dniu 24 czerwca 2021 roku Komisja Europejska wyraziła zgodę na realizację programu pomocowego przewidującego wsparcie finansowe dla przewoźników i operatorów. Wielokrotnie Zarząd OSPO interweniował w Ministerstwie Infrastruktury w sprawie przyspieszenia pomocy dla przewoźników ale niestety oczekiwano na zgodę KE. W lipcu br. Ministerstwo Infrastruktury przekazało wytyczne dla Urzędów Marszałkowskich w sprawie udzielania wsparcia.

21 lipca br. Zarząd OSPO został przyjęty przez Pana Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury w sprawie przedstawienia problemów związanych z prowadzeniem działalności zwiazanej z przewozem osób. Jednocześnie przedstwiciele Zarządu OSPO podziękowali w imieniu Przewoźników Panu Ministrowi za działania na rzecz Polskich Przedsiębiorców, którzy w tak trudnym czasie jakim się znajdujemy dalej starają się obsługiwać linie komunikacyjne niejednokrotnie mierząc się z wykorzystaniem środów publicznych, w tym srodków z funduszu autobusowego przez niektóre samorządy (urzędy) przeciw ich wieloletniej działalności.

 (Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury w dniu 21.07.2021 r.)

 Przedsiębiorco - Przewoźniku!

jeżeli nie dostałeś jeszcze informacji z własciwego (wg miejsca zamieszkania - siedziby) Urzędu Marszałkowskiego, to TY pierwszy wykonaj telefon.

 

Województwo Małopolskie

Województwo Lubelskie

 Województwo Świętokrzyskie 

Województwo Łódzkie 

Województwo Podkarpackie 

Województwo Warmińsko-Mazurskie 

Województwo Podlaskie 

Województwo Dolnośląskie 

 

 

 

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem