PRZEWOZY HUMANITARNE - Zwolnienie z opłat

11.03.2022r.

WAŻNE DLA PRZEWOŹNIKÓW - PRZEWOZY HUMANITARNE !!!

(W OBECNEJ SYTUACJI PRZYKŁADOWE OZNACZENIE - widoczne z przodu pojazdu)

Szanowni Państwo w związkuz licznymi zapytaniami w sprawie ogłoszonego przez Pana Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury pakietu ułatwień w tym - zwolnienia z opłat drogowych w przypadku wykonywania "PRZEWOZÓW HUMANITARNYCH OSÓB I TOWARÓW" informujemy o procedurze:

Zwolnienie z opłaty w systemie e-TOLL

W ramach pakietu ułatwień rząd podjął decyzję o umożliwieniu przejazdu przez teren Polski, bez sankcji w postaci kary za brak uiszczonej opłaty w systemie e-TOLL, każdemu, kto przewozi pomoc humanitarną i z różnych przyczyn nie może takiej opłaty uiścić. Każda instytucja lub organizacja planująca przejazd pojazdu lub konwoju z pomocą humanitarną przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej proszona jest w takim przypadku o przekazanie następujących informacji:

• dane kontaktowe (adres siedziby, adres poczty e-mail, telefon kontaktowy),
• ilość pojazdów,
• numery rejestracyjne pojazdów,
• wskazanie kraju, w którym pojazd jest zarejestrowany,
• ewentualnie, o ile to możliwe: trasa przejazdu, orientacyjny okres przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w obydwu kierunkach),
• nazwę organizacji.
• W celu uzyskania możliwości przejazdu bez sankcji w postaci kary za brak uiszczonej opłaty w systemie
e-TOLL, wyżej wymienione informacje należy przekazać do Ministerstwa Infrastruktury w formie mailowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


Zwolnienie z opłaty na autostradach w zarządzie prywatnym


W przypadku, gdy trasa przejazdu pojazdu lub konwoju z pomocą humanitarną przebiega przez jeden z odcinków autostrad płatnych znajdujących się w zarządzie prywatnym, istnieje możliwość przejazdu tych pojazdów bez uiszczenia opłaty drogowej pod warunkiem uprzedniego (tj. z wyprzedzeniem co najmniej 24-godzinnym) kontaktu z właściwym koncesjonariuszem oraz spełnienia wymogów określonych przez koncesjonariuszy w tym zakresie.

Adresy do poszczególnych koncesjonariuszy, na których należy kierować wnioski oraz odnośnik do stron wskazujących zasady zwolnienia:

Autostrada A1 Gdańsk-Toruń – Koncesjonariusz: Gdańsk Transport Company SA.

  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zasady:

https://a1.com.pl/zwolnienie-z-oplat-za-przejazd-amberone-autostrada-a1-dla-pojazdow-poruszajacych-sie-na-ukrainskich-tablicach-rejestracyjnych-oraz-niosacych-pomoc-humanitarna-w-zwiazku-z-wojna-na-ukrainie/

Autostrada A2 Świecko-Nowy Tomyśl, Nowy Tomyśl-Konin – Koncesjonariusze: Autostrada Wielkopolska II SA, Autostrada Wielkopolska SA. 

  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zasady: https://www.autostrada-a2.pl/corporate/media/press-release/259

Autostrada A4 Katowice-Kraków – Koncesjonariusz: Stalexport Autostrada Małopolska SA.

  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Zasady:

1. https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/aktualnosci/index/Komunikat-dla-organizacji-niosacych-pomoc-obywatelom-Ukrainy--Announcement-for-organizations-providing-help-to-Ukrainian-citizens/idn:2400

2. https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/aktualnosci/index/Bezplatne-przejazdy-autostrada-A4-Katowice-Krakow-pojazdow-polskich-organizacji-pozarzadowych-niosacych-pomoc-obywatelom-Ukrainy-/idn:2399

 

 

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem