Pierwsze efekty naszej konferencji!

Informujemy, że Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego ,,BUS” w Lublinie w nawiązaniu do kwestii podnoszonych podczas naszej ogólnopolskiej konferencji dnia 23 marca 2017 r. w Nadarzynie k/Warszawy zorganizowało spotkanie swoich członków które odbyło się w Lublinie w dniu 25 marca 2017 r.

 

Przewoźnicy woj. lubelskiego podjęli konkretne czynności w ustalonym na zebraniu zakresie. Na wielu liniach komunikacyjnych, wśród pasażerów zbierane są podpisy poparcia dla Apelu skierowanego do Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego, który według ich oceny i wiedzy na chwilę obecną, jako jedyna Osoba w Polsce władny jest zdecydować i nakazać zmianę zakresu i kierunku zmian przepisów transportowych. Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego ,,BUS” w Lublinie informuje, że:

W dniu 28 lutego 2017 r. na posiedzeniu Zespołu do spraw opracowania projektu Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym ( zw. dalej uptz)., w Ministerstwie Infrastruktury, Pan Wiceminister Jerzy Szmit zaprezentował całkowicie nowy projekt uptz, w którym:

1. w art. 20 ust. 1 wprowadzony został zakaz wykonywania przewozu osób w transporcie drogowym dla przewoźników komercyjnych na większości linii komunikacyjnych,

2. wprowadzony został obligatoryjny obowiązek dokonania wyboru operatora,

3. wprowadzone zostało prawo wyłączne dla operatorów na okresy 10 lat, co według naszej oceny doprowadzi do monopolizacji w dziedzinie transportu drogowego osób i opanowanie rynku przez kilka wielkich zachodnich korporacji

4. wprowadzenie takich rozwiązań do obiegu prawnego oznacza likwidację większości funkcjonujących obecnie linii komunikacyjnych.

Mając powyższe na uwadze proponuję podjęcie działania w dwóch obszarach:

1. Zebranie dużej ilości podpisów przewoźników i pasażerów pod Apelem. W tym celu należy każdemu z pasażerów umożliwić zapoznanie się z treścią Apelu i poprosić o podpis na liście, która zostanie załączona do tego Apelu. Prosząc o podpis należy wskazać na prowadzony przez Ministra Transportu kierunek zmian przepisów transportowych, który stawia w stan likwidacji polskich przewoźników. Podpisy zbieramy do 3 kwietnia 2017r. (włącznie). Listy z podpisami należy przesłać na podany niżej adres lubelskiego Stowarzyszenia.
 

2. Drugim obszarem jest podjęcie czynności na rzecz organizacji pomocy dla ofiar wojny w Syrii. W porozumieniu z przedstawicielami polskiego Kościoła i Misji, zdecydowaliśmy o wpłacie po 1000zł (tysiąc zł.) od każdego przewoźnika na załączony nr konta MISJI: BOŚ o/Warszawa 25 1540 1287 2216 7752 4806 0001

  • w tytule wpłaty należy podać: "Przewoźnicy polscy dla Aleppo w Syrii "

Przekazujemy powyższą informację, tak aby osoby zainteresowane mogły przyłączyć się do tej inicjatywy. Jednocześnie informujemy, że każda dobrowolna wpłata będzie mile widziana :)

Wszelkie informacje w tej sprawie proszę kierować do pomysłodawców i organizatorów akcji: Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego ,,BUS” w Lublinie 20-064 Lublin, ul. B. Prusa 8 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel: 663 666 666.

rozklady box

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej

Zrozumiałem